ACO

Grupa ACO jest światowym liderem w technologii odwadniania. Zmiany klimatyczne powodują, że firma działa efektywnie tworząc innowacyjne rozwiązania dla nowych uwarunkowań środowiskowych. Dzięki zintegrowanemu podejściu, tworzy ofertę dla zachowania  zrównoważonej  gospodarki wodnej, tj. gromadzenia, podczyszczania oraz ponownego kontrolowanego wykorzystania skąpych zasobów wody. 

Grupa ACO buduje swoja siłę na podstawie wieloletniego doświadczenia, intensywnych badań rynku,  fachowej wiedzy technicznej w produkcji systemów odwodnień z wykorzystaniem polimerbetonu, tworzyw sztucznych, żeliwa, stali nierdzewnej i żelbetu. ACO jest obecne w ponad 40 krajach, posiada  30 zakładów produkcyjnych na czterech kontynentach i zatrudnia około 4000 pracowników.

ACO w Polsce

Od 1992 roku grupa ACO jest obecna także w Polsce. Początkowo funkcjonując jako firma dystrybucyjna importuje produkty z Niemiec i dostarcza na teren całego kraju.

W roku 1996 rozpoczyna produkcję odwodnień ACO Self i ACO Gala w nowej siedzibie w Legionowie pod Warszawą. Wysoka jakość produktów staje się wynikiem planowych i skoordynowanych działań wszystkich działów oraz wnikliwej kontroli materiałów i procesów produkcyjnych.

Wzrost sprzedaży separatorów betonowych w Polsce,  potrzeby rynkowe, oraz zasoby firmy z zakresu know-how powodują, że 2007 roku otwiera się linia produkcyjna separatorów, a także następuje automatyzacja linii produkcyjnej wyrobów z polimerbetonu.

Kolejne lata to ponowny skok rozwojowy i wprowadzenie na rynek m.in. linii produkcyjnej ACO Monoblock – specjalistycznych kanałów monolitycznych.

Wysokie standardy produkcyjne ACO, elastyczność oraz system kontroli powodują, że wszystkie produkty gwarantują niezawodność oraz długie, bezawaryjne użytkowanie.Spójny system oraz wspólna baza danych w sieci ACO koordynują produkcję wszystkich wyrobów, dając większą dostępność produktów dla Klientów.

Obecnie ACO posiada szeroko rozwiniętą sieć biur regionalnych, dzięki temu obejmuje zasięgiem działania cały kraj i wspiera naszych Partnerów w procesie sprzedażowym i projektowym. Ponad 70 pracowników w Polsce zajmuje się produkcją, magazynowaniem, sprzedażą oraz obsługą zamówień na potrzeby konkretnych projektów.