Arot

Arot Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Wavin - lidera w produkcji systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych.  

Arot oferuje najwyższej jakości, kompletne rozwiązania w zakresie systemów gładkościennych, karbowanych i dzielonych rur osłonowych do kabli elektroenergetycznych i teletechnicznych układanych pod ziemią oraz na przestrzeni otwartej.

Rury osłonowe do kabli marki Arot po raz pierwszy pojawiły się na polskim rynku w 1993 roku. Wśród specjalistów, projektantów i wykonawców natychmiast zyskały one opinię rewolucyjnych oraz pożądanych rozwiązań w dziedzinie ochrony kabli. Ze względu na łatwość montażu oraz funkcjonalność produkty te stały się powszechnie stosowane i zyskały miano rur „typu Arot”

Oferta firmy Arot Polska Sp. z o.o. obejmuje:

1. Rury osłonowe wraz z akcesoriami

  • gładkościenne typu A, SRS, SRS-X, SRS-G, SRS-GX, OPTO
  • karbowane jednościenne i dwuścienne  typu KR, DVR, DVK, DVK-T, DVK (H), DVK-T(H)
  • dzielone typu A PS, KKHR
  • do stosowania na przestrzeniach otwartych  BE, UV-X, SV, VA
  • dzielone do stosowania na przestrzeniach otwartych SVA
  • nierozprzestrzeniające płomienia
  • Kolanka, złączki, odgałęźniki, pokrywy, elementy mocujące
  • Zasobniki światłowodowe
  • Taśmy ostrzegawcze i lokalizacyjne

2. Studnie kablowe szczelne oraz modułowe typu MODULA i ULTIMA, które są doskonałą alternatywą dla studni betonowych, a ich niewątpliwą zaletą jest szybki montaż, który nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. 

3. Studnie AROT-SET – tymczasowy dostęp do zasilania na czas trwania imprez plenerowych. Rozwiązanie to bazuje na studniach modułowych, które wyposażane są w osprzęt elektryczny (m.in. rozdzielnice z zabezpieczeniami) oraz pokrywy kompozytowe klasy B125, zamocowane w ramach ze stali nierdzewnej, dodatkowo wyposażone w system łatwego unoszenia – Easylift.

4. Kompletny system mikrokanalizacji przeznaczony do budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, szkieletowych, dystrybucyjnych  oraz dostępowych w technologii FTTH. Oferta mikrokanalizacji to m.in. prefabrykowane wiązki typu: NOVONET, NOVOSPLIT, NOVOFLAT oraz mikrorury NOVOMICRO. Dostarczamy nasze rozwiązania na większość realizowanych inwestycji internetu szerokopasmowego w Polsce.

5. System stałych wodo- i gazoszczelnych uszczelnień kablowych/rurowych przepustów ściennych typu MD II, MD III oraz FILOSEAL+, o szczelności 0,5 bar skutecznie zabezpieczający przepusty ścienne i rurowe przed wnikaniem wody i gazu.

Zobacz więcej na stronie AROT.