AVK

Głównym obszarem działalności Grupy AVK jest produkcja, sprzedaż, wdrażanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych armatury, hydrantów i akcesoriów stosowanych w zewnętrznych sieciach służących do dostaw gazu, wody i oczyszczania ścieków oraz ochrony przeciwpożarowej.

Ponadto, AVK wytwarza i sprzedaje urządzenia wykorzystywane w procesach produkcyjnych i systemach procesowych na całym świecie.

Grupa AVK, z ponad 65 firmami na całym świecie, dostarcza do ponad 80 krajów produkty i usługi za pośrednictwem własnych spółek handlowych, agentów, dystrybutorów i posiadaczy licencji. 
Globalny zasięg Grupy pozwala na ścisłą współpracę z klientami i użytkownikami naszych produktów, zapewniając wysoki poziom usług i zadowolenia klienta. 
Grupa AVK jest własnością założyciela Niels Aage Kjær i zatrudnia około 3000 osób.

AVK W POLSCE

W Polsce siedziba AVK znajduje się w Pniewach w województwie wielkopolskim. Działalność oparta jest na funkcjonowaniu dwóch spółek: AVK Polska i AVK Armadan Sp. z o.o.

AVK Polska powstała w 1998 roku i jest firmą zajmującą się wyłącznie produkcją. Na proces ten składa się kontrola jakości kupowanych surowców, obróbka mechaniczna, czyszczenie i malowanie proszkowe, montaż i testowanie wszystkich gotowych wyrobów. Produkcja obejmuje zasuwy i akcesoria do instalacji gazowych wodnych, kanalizacyjnych i przeciwpożarowych. Zakład jest największą fabryką armatury w Polsce.

AVK Armadan Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się dystrybucją i sprzedażą produktów grupy AVK na terenie Polski.

HISTORIA AVK

W roku 1941 Aage Valdemar Kjær otworzył AVK – niewielki warsztat mechaniczny, który służył lokalnej społeczności. Z czasem firma wyspecjalizowała się w produkcji sprężarek chłodniczych – najpierw lokalnie, a potem w całej Danii! 

Priorytetem firmy były od zawsze jakość, relacje z klientami i stabilność. Właściciel dbał o najwyższą jakość produktów i udzielał na nie wieloletniej gwarancji.

W roku 1970 roku firma  rozpoczęła produkcję zasuw.

Dziś AVK dostarcza wysokiej jakości produkty, gwarantując klientom długotrwałość współpracy i stabilność firmy. Te wartości sprawiły, że mały warsztat z pięcioma pracownikami przeobraził się w grupę firm zatrudniających prawie 3 000 pracowników w ponad 80 krajach. 

 www.avk.com.pl