De Dietrich

De Dietrich ze swoją ponad 330-letnią historią jest najstarszą marką w branży grzewczej na świecie, a logotyp rogu myśliwskiego, którym firma posługuje się do dzisiaj jest również najstarszym znakiem towarowym na świecie. Po połączeniu w 2009 roku grupy De Dietrich Remeha z Baxi Group, nowo powstała organizacja BDR Thermea stała się w Europie trzecim co do wielkości przedsiębiorstwem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody. 

Grupa BDR Thermea działa w ponad 70 krajach na całym świecie, natomiast w Europie zatrudnia ponad 6,400 osób, osiągając przy tym obrót ponad 1,8 mld EUR. Strategia grupy opiera się na wielu lokalnych markach, z silnymi filiami krajowymi w dużych europejskich gospodarkach, umożliwiających szybkie reagowanie na zmiany zapotrzebowania na rynkach lokalnych.

De Dietrich kładzie nacisk na potrzeby klientów w zakresie nowatorskich rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody, oraz usług, oferując zintegrowane systemy zamiast pojedynczych produktów. Silna platforma badawczo-rozwojowa oraz siła finansowa De Dietrich stwarza okazję do zbudowania i ugruntowania pozycji dominującej na rynku urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Oprócz wytwarzania kotłów o wysokiej sprawności, Grupa BDR Thermea zaangażowała się dodatkowo w nowe technologie grzewcze, które mogą grać główną rolę w zahamowaniu zmian klimatycznych. Oferowane grupy produktów obejmują kotły na biomasę, kolektory słoneczne i pompy ciepła, jak również rozwijają się w dziedzinie mikrokogeneracji, która będzie w najbliższej przyszłości preferowanym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania.

BDR Thermea jest uznanym liderem w dziedzinie mikrokogeneracji. Od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania mikrokogeneracyjne, aby zaspokoić potrzeby gospodarstw domowych i rynku komercyjnego w całej Europie. Mikrokogeneracja ulepsza sposób wykorzystania przez nas ograniczonych zasobów paliwa, poprzez wytwarzanie energii elektrycznej w miejscu, gdzie jest ona zużywana, obniżając tym samym straty energii i emisję dwutlenku węgla. W roku 2010 BDR Thermea wprowadziła naścienne systemy mikrokogeneracyjne dla jednorodzinnych gospodarstw domowych, a za pomocą szeregu innowacyjnych produktów zaspokaja potrzeby wymagających klientów dziś i jutro.


MCR3 PLUS

Gazowy kocioł wiszący, kondensacyjny MCR3 PLUS 1-funkcyjny z konsolą Standard. Oparty o modułową budowę, z unikalnym wymiennikiem aluminiowo-krzemowym wyjątkowo odpornym na odkładanie się kamienia kotłowego sprawność eksploatacyjna do 109 %; do podłączenia do poziomego lub pionowego przewodu powietrzno-spalinowego; zgodny z wymaganiami Dyrektywy ErP, klasa A dla c.o., klasa A dla c.w.u., palnik powierzchniowy przystosowany do spalania wszystkich rodzajów gazów ziemnych oraz gazu płynnego z pełnym zmieszaniem modulujący w zakresie od 25 do 100% mocy znamionowej; wyposażony fabrycznie w mikroprocesorową konsolę standard, do opcjonalnego wyposażenia w zdalne sterowania pokojowe lub pogodowe; możliwość niezależnego sterowanie drugim obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym dostępne modele 24 i 35 kW w wersji T z zabudowanym zaworem 3-drogowym co-c.w.u., wersja S bez zaworu z możliwością jego podłączenia poza kotłem w dostawie pokrywa maskująca polaczeń hydraulicznych Wydłużona 8-letnia gwarancja fabryczna na wymiennik główny.

 

Kocioł dostępny też w wersji 1-funkcyjnej z zasobnikiem oraz 2-funkcyjnej.


MCA

Kocioł gazowy kondensacyjny INNOVENS MCA, 1-funkcyjny wiszący z konsolą pogodową DIEMATIC i-SystemGazowy naścienny kocioł kondensacyjny do centralnego ogrzewania; temperatura robocza do 95 °C zgodny z wymaganiami Dyrektywy ErP, klasa A dla c.o., sprawność eksploatacyjna do 109 %; do podłączenia do poziomego lub pionowego przewodu powietrzno-spalinowego; nowy, ultra-reaktywny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej, monoblok ze stopu Al.-Si, wyposażony w palnik powierzchniowy z pełnym zmieszaniem modulujący w zakresie od 17 do 100% mocy znamionowej; wyposażony fabrycznie w mikroprocesorową konsolę sterowniczą DIEMATIC i-System zarządzającą systemami grzewczymi oraz współpracującą z centralami domów inteligentnych;  możliwa współpraca z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u. Wydłużona 7-letnia gwarancja fabryczna na wymiennik głównyMożliwość dostawy z modułem zdalnego nadzoru DD Home Control.

 

Kocioł dostępny też w wersji 1-funkcyjnej z zasobnikiem oraz 2-funkcyjnej.