Materbud

Firma MATERBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa powstała w 1992r. Początkowo zasięgiem działalności obejmowała tereny województwa pomorskiego, obecnie jest jednym z największych producentów i dostawców kształtek z żeliwa sferoidalnego do wodociągów i kanalizacji zarówno w Polsce, jak i Europie. Firma dostarcza swoje wyroby na największe polskie i europejskie inwestycje, a jej logo stanowi synonim najwyższej jakości produktu, a także profesjonalnej obsługi Klienta.

Firma dysponuje w pełni nowoczesnym Zakładem Produkcyjnym zlokalizowanym w Sztumie. W jego murach powstaje szeroki wachlarz kształtek z żeliwa sferoidalnego o rozmiarach do DN 1200,  produkowanych zgodnie z obowiązującymi normami, a także oczekiwaniami Klientów.

Prowadzenie własnej odlewni oraz zdobyte doświadczenie w branży sprawiło, iż MATERBUD może obecnie poszczycić się także umiejętnością tworzenia profesjonalnych modeli oraz zaawansowanych projektów odlewniczych. Natomiast powstające w zakładowej malarni proszkowej powłoki malarskie oraz cementowe uchodzą za jedne z najtrwalszych i najlepszych na rynku.

Również w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, a także w trosce o najwyższą jakość usług firma prowadzi własne Laboratorium Zakładowe, w którym na specjalnych stanowiskach poddaje się weryfikacji produkowane modele w ramach zarówno niszczących, jak i nieniszczących badań wytrzymałościowych.

Najnowsze osiągnięcie  firmy MATERBUD to wprowadzenie na rynek kielichowych połączeń blokowanych w kształtkach o rozmiarach DN400, DN500 i DN600, a docelowo również w średnicach DN800-1000. Zakończone sukcesem badania nad tą technologią prowadzone w akredytowanym Laboratorium Wytrzymałości Materiałów Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej, a także w Laboratorium Zakładowym MATERBUD potwierdziły jej skuteczność oraz możliwość bezpiecznej eksploatacji.