Schlosser

Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. sp.k. jest producentem głowic termostatycznych i armatury grzewczej.

Wizytówką firmy są pełne elegancji i efektowne serie produktów, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Strategia produktowa determinuje inicjatywy oraz działania firmy i dzięki, niespotykanej u innych producentów różnorodności, w chwili obecnej możemy się pochwalić jedną z najciekawszych ofert na polskim rynku, co potwierdza rosnąca lista stałych klientów.

Firma zatrudnia 70 osób, posiada własne zaplecze konstrukcyjne, badawczo-rozwojowe oraz kompletne linie produkcyjne. Rocznie firma sprzedaje około 700 000 kompletów armatury grzewczej.

Głowice termostatyczne

Głowice termostatyczne są wizytówką firmy Schlosser. Oferujemy je w niespotykanej u innych producentów różnorodności form i kolorów. W tym zakresie nasza oferta sprosta wszelkim wymaganiom rynku, niezależnie od specyfikacji technicznych konkretnej instalacji grzewczej, czy też preferencji w zakresie designu.

 

Proponujemy sześć serii głowic o odmiennej stylistyce, dedykowanych różnym segmentom rynku. Mamy w ofercie głowice ekonomiczne, o charakterze inwestycyjnym oraz ekskluzywne, stanowiące element dekoracyjny. Produkty są dostępne w szerokiej gamie kolorów wg palety RAL oraz w różnym stopniu połysku (mat, pół-mat, pół-połysk, satyna, połysk), z możliwością uzyskania rozmaitych efektów dekoracyjnych poprzez zastosowanie farb antycznych, farb metalizowanych, czy farb tzw. "kameleonów".

Zawory Standardowe

Seria Standard obejmuje zawory termostatyczne, grzejnikowe do ręcznej regulacji, powrotne i przyłącza do grzejników. Produkty te występują w różnorodnych konfiguracjach i wariantach przyłączeniowych umożliwiających pełne dopasowanie do istniejących typów instalacji grzewczych.

Zawory termostatyczne Standard

Zawory termostatyczne przeznaczone są do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania po stronie przewodu zasilającego. Współpracują z wszystkimi głowicami Schlösser jak również z innymi głowicami z przyłączem M30x1,5 i wymiarem zamknięcia 11,5 mm. Zawory te umożliwiają dokonanie nastawy wstępnej, która zapewnia optymalny rozdział wody w instalacji, a tym samym zwiększa komfort i redukuje zużycie energii.

Zawory termostatyczne dostępne są w figurze aksjalnej, prostej, kątowej, osiowo-prawej i osiowo-lewej. W zależności od typu instalacji wybrać można wariant z gwintem wewnętrznym ½ bądź  zewnętrznym M22x15.

Zawory powrotne Standard

Zawory powrotne przeznaczone są do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania po stronie przewodu powrotnego. Posiadają funkcję nastawy wstępnej wykorzystywanej do regulacji przepływów w instalacji centralnego ogrzewania.

Seria zaworów powrotnych obejmuje figurę prostą i kątową o średnicy DN10 oraz DN15. Dostępne są wersje z gwintem wewnętrznym 1/2, 3/8 bądź zewnętrznym M22x15 oraz przystosowane do lutowania.

Przyłącza do grzejników Standard

Przyłącza przeznaczone są do montażu grzejników z podłączeniem dolnym o rozstawie 50mm. Posiadają one funkcję nastawy wstępnej i w związku z tym spełniają funkcję zaworu regulacyjnego i odcinającego. Umożliwiają demontaż grzejnika bez konieczności wyłączania instalacji z eksploatacji.

Przyłącza dostępne są w wersji prostej i kątowej. Mogą zostać podłączone do rur PEX, Alupex, ale także do rur miedzianych montowanych za pomocą złączek zaciskowych. Przy użyciu dodatkowego nypla 1/2x3/4 możliwe jest ich przyłączenie do grzejników posiadających króćce przyłączeniowe z gwintem wewnętrznym G1/2. 

Zawory grzejnikowe do ręcznej regulacji

Zawory grzejnikowe do ręcznej regulacji przeznaczone są do montażu na grzejniku centralnego ogrzewania po stronie przewodu zasilającego bądź powrotnego. Dają możliwość indywidualnego odcinania grzejnika podczas eksploatacji lub wymiany grzejnika bez konieczności opróżniania instalacji z czynnika grzewczego.

Zawory te posiadają funkcję nastawy wstępnej wykorzystywanej do regulacji przepływów w instalacji. Montowane po stronie zasilania spełniają funkcję zaworu regulacyjnego, po stronie przewodu powrotnego pełnią rolę odcinającą przepływ

Zestawy grzejnikowe standardowe

Zestawy standardowe zawierają zawory termostatyczne z nastawą wstępną, zawory odcinające oraz głowice termostatyczne. Umożliwiają regulację przepływów w instalacji i utrzymanie zadanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Serię Standard tworzą zawory niklowane bądź białe w połączeniu z głowicami termostatycznymi w wykonaniu białym oraz białym-chrom. Jednolite zestawy są gwarancją estetycznego wyglądu montowanych grzejników, a wielość dostępnych rozwiązań konstrukcyjnych sprawia, że mogą być stosowane we wszystkich typach instalacji grzewczych.

Zawory ekskluzywne

Zawory ekskluzywne powstały z myślą o potrzebie efektownego połączenia grzejników dekoracyjnych i łazienkowych z instalacją grzewczą. Wyróżnia je innowacyjne wzornictwo i dostępność w wielu wykonaniach kolorystycznych.

Zintegrowane podejścia DUOPLEX oraz armatura przyłączeniowa EXCLUSIVE montowane są do grzejników z podłączeniem dolnym o rozstawie 50 mm posiadającymi gwinty przyłączeniowe wewnętrzne R1/2” lub zewnętrzne G3/4”.

Zintegrowane przyłącza JEDNOOTWOROWE z rurką zanurzeniową mają zastosowanie do grzejników z dolnym złączem jednopunktowym oraz do grzejników łazienkowych z dwoma pionowymi kolektorami pozwalającymi na zasilanie grzejnika z jednego przyłącza, podczas gdy drugie można wykorzystać do zainstalowania grzałki elektrycznej. Przyłącza jednootworowe są stosowane do grzejników posiadających gwinty przyłączeniowe wewnętrzne R1/2”.

TRÓJNIKI do grzałki elektrycznej to zawory do grzejników łazienkowych, które znajdują zastosowanie w instalacjach z pionowymi kolektorami, pozwalającymi na zainstalowanie grzałki elektrycznej służącej do wykorzystywania grzejnika poza okresem grzewczym, np. do suszenia ręczników. Trójnik do grzałki elektrycznej ma zastosowanie zarówno do zaworu termostatycznego, jak i powrotnego oraz grzejnikowego i jest montowany na tym samym poziomie.

Zestawy ekskluzywne

Bogactwo oferty firmy Schlosser w zakresie ekskluzywnych zestawów przyłączeniowych daje możliwość idealnego dopasowania elementów instalacji grzewczej do charakteru i wystroju konkretnego wnętrza.

Serię ekskluzywną współtworzą propozycje bardzo nowoczesne, o klasycznych kształtach, czy nawiązujące w stylu do wnętrz staroangielskich.

Produkty są dostępne w szerokiej gamie kolorów wg palety RAL oraz w różnym stopniu połysku (mat, pół-mat, pół-połysk, satyna, połysk), a także z możliwością uzyskania rozmaitych efektów dekoracyjnych poprzez zastosowanie farb antycznych, farb metalizowanych, czy farb tzw. "kameleonów".

Zestawy zawierają zawory termostatyczne, zawory odcinające,  głowice termostatyczne oraz odpowiednie złączki. Ich zastosowanie umożliwia regulację przepływów w instalacji i utrzymanie zadanej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Zawory sanitarne

Zawory sanitarne umożliwiają odpowiednie przyłączenie elementów instalacji wodnej zaliczmy do nich:

  • zawór czerpalny z możliwością  podłączenia urządzeń AGD, lub przewodu elastycznego,
  • zawór podłączeniowy stosowany do podłączania armatury toaletowej wężykami elastycznymi z nakrętką przyłączeniową G1/2 lub G3/8,
  • zawór podłączeniowy podwójny mający zastosowanie do podłączania jednoczesnego baterii zlewozmywakowej lub umywalkowej oraz pralki lub zmywarki,
  • zawór podłączeniowy z filtrem DN15 1/2GZ x 3/8GZ – stosowany do podłączania armatury toaletowej (umywalka, zlewozmywak) wężykiem elastycznym o nakrętce przyłączeniowej G3/8, baterii toaletowych z rurkami miedzianymi 10x1 z zastosowaniem złączki zaciskowej do zaworów podłączeniowych 3/8x 10.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to niskotemperaturowy, akumulacyjny system grzewczy. Prawidłowo zaprojektowana, wykonana i eksploatowana instalacja ogrzewania podłogowego zapewnia stałą temperaturę w mieszkaniu zachowując odpowiedni mikroklimat,  niwelując efekt duszności i zapewniając stałą wilgotność względną. Propozycja ta została już doceniona w Europie Zachodniej, a w Polsce wciąż zyskuje na popularności.

Kasetowy ZESTAW Z ZAWOREM TERMOSTATYCZNYM do ogrzewania podłogowego „Tk” służy do regulacji temperatury pomieszczenia o powierzchni nie przekraczającej 20m², długości pętli rur grzewczych do 100m i średnicy wew. 12mm. Termostat zaworu reaguje na zmiany temperatury powietrza w pomieszczeniu. Do zastosowania tego zestawu instalacja ogrzewania podłogowego powinna posiadać zabezpieczenie przed wzrostem temperatury czynnika grzewczego powyżej 50°C.

Zestaw składa się z kasety podtynkowej, w której osadzony jest zawór termostatyczny z zintegrowanym odpowietrznikiem oraz głowicy termostatycznej serii Brillant.

Kasetowy OGRANICZNIK TEMPERATURY RTL służy do ograniczenia temperatury czynnika w instalacji ogrzewania podłogowego rozmieszczonej w pomieszczeniu o powierzchni nie przekraczającej 20m², długości pętli rur grzewczych do 100m i o średnicy wew. 12mm. Pętla grzewcza ogrzewania podłogowego może być podłączona do instalacji ogrzewania grzejnikowego o parametrach 70/55°C; poprzez ogranicznik temperatury zostaje zabezpieczona przed wzrostem temperatury czynnika grzewczego powyżej 50°C.

Zastosowanie ogranicznika temperatury eliminuje konieczność zabudowy zaworu mieszającego i dodatkowej pompy obiegowej. Dlatego też jest on stosowany  w kombinowanych układach ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Zakres nastaw temperatury czynnika grzewczego wynosi od 10 do 50°C.

SIŁOWNIK ELEKTRYCZNY to bezprądowo zamknięty dwupołożeniowy siłownik montowany na rozdzielaczu stanowiący element regulacyjny instalacji ogrzewania podłogowego. W momencie podłączenia do źródła prądu czujnik woskowy siłownika jest elektrycznie podgrzewany i ruch trzpienia otwiera zawór umożliwiając przepływ czynnika grzewczego w pętli.

KASETOWY ZAWÓR TERMOSTATYCZNY KOMBI do ogrzewania podłogowego umożliwia jednoczesną regulację temperatury pomieszczenia i czynnika grzewczego w instalacji ogrzewania podłogowego. 

Składa się z kasety podtynkowej, w której osadzony jest zawór termostatyczny oraz zawór  ogranicznika temperatury czynnika grzewczego RTL. 

Na zaworze RTL osadzona jest głowica RTL, natomiast na zaworze termostatycznym głowica termostatyczna serii Brillant lub Diamant.

Termostat zaworu reaguje na zmiany temperatury powietrza w pomieszczeniu, natomiast ogranicznik temperatury RTL reaguje na zmiany temperatury czynnika grzewczego w instalacji